You are not logged in.

Random Inn Logotips

Announcement

👾 Random Inn ⁘ dream big ‣ stay cozy

#1 03-11-2019 01:10:04

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 79.0

Nostalģija

✺ Kas īsti ir nostalģija?
✭ Kāda tā ir un kādās situācijās tā uznāk, kā tā izpaužas?
✭ Vai Jūs ar to cīnāties, vai izbaudāt?
✭ Varbūt tā palīdz radīt kaut ko jaunu, uzjumdī mākslinieku sevī un palīdz sakārot domas?
✭ Tā aprobežojas tikai ar senu vēstuļu, mūzikas, fotogrāfiju izskatīšanu, vai arī ar kaut ko vairāk?
✧ Droši izpaudieties šajā diskusijā, pastāstot gan par sevi, gan par šo fenomenu.
Iespējams, kādam atklāsiet kaut ko jaunu, jo zināt ir forši! ohyeah duhuh

Offline

#2 06-11-2019 00:10:30

Viktorija
Iedzīvotājs
Registered: 12-10-2019
Posts: 41
Windows 10Microsoft Edge 18.18362

Re: Nostalģija

Es drīzāk nostalģiju nosauktu par "enkuru". Enkuri mūsu ikdienā izpaužas kā sen nedzirdētas dziesmas klausīšanās, kura uzjundī atmiņas par kādu laika periodu no mūsu dzīves vai atgadījumu. Tās var būt smaržas, kuras atgādina konkrētu cilvēku vai saistītas ar kādu ēdienu, kuru, piemēram, omīte gatavoja uz Ziemassvētkiem. Enkurs ir viss, kas mums ar kaut ko asociējas gan labs, gan slikts.
Ar enkuriem cīnīties ir nepieciešamība, ja tas asociējas ar kaut ko sliktu un sāk apgrūtināt cilvēka dzīvi. Ir vairākas metodes kā to darīt,  NLP jeb neirolingvistiskā programmēšana piedāvā vairākas metodes kā to darīt - Timon Krause stāsta par vienu no tām. Ļoti saturīgs video, kuru iesaku noskatīties, ja ir interese. Šī metode strādā, jo neilgu laiciņu atpakaļ izlēmu atmest smēķēšanu, kas man izdevās. Ik dienu mani izsekoja vairāki enkuri, kuri asociējās ar aizpīpētu cigareti, piemēram, rīta kafija, sarunas, alkohols u.c. Tobrīd nezināju kur likties, taču atcerējos par Timona stāstīto metodi un ar laiku es beidzu katru situāciju asociēt ar cigareti.
Taču, runājot par pozitīvajiem enkuriem, tad tos gan izbaudu. smile
Enkuri dažreiz mēdz iedvesmot, piemēram, man gadās brīži, kad rodas vēlme zīmēt, jo kaut kas uzplūst atmiņās no pagātnes, kad ļoti daudz nodarbojos ar mākslu. Tie dažreiz palīdz atrisināt senas problēmas, kuras traucēja "iepriekšējā" dzīvē, kad nezinājām kā rīkoties. Viss ir atkarīgs no tā, cik daudz ieslīksti tajā nostalģijā - var gan piedurties, gan sākt analizēt - teiksim tā,  tas bez maz vai ir atkarīgs no mēness fāzes, laikapstākļiem un pašsajūtas. lol
Tā... mans sakāmais beidzies, taču, ja kaut kas nav līdz galam saprotams, tad droši var jautāt PM! lol

Last edited by Viktorija (06-11-2019 09:46:17)

Offline

Liked Liked by:

Ren

#3 09-11-2019 00:48:54

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 80.0

Re: Nostalģija

Viktorija wrote:

Es drīzāk nostalģiju nosauktu par "enkuru". Enkuri mūsu ikdienā izpaužas kā sen nedzirdētas dziesmas klausīšanās, kura uzjundī atmiņas par kādu laika periodu no mūsu dzīves vai atgadījumu. Tās var būt smaržas, kuras atgādina konkrētu cilvēku vai saistītas ar kādu ēdienu, kuru, piemēram, omīte gatavoja uz Ziemassvētkiem. Enkurs ir viss, kas mums ar kaut ko asociējas gan labs, gan slikts.
Ar enkuriem cīnīties ir nepieciešamība, ja tas asociējas ar kaut ko sliktu un sāk apgrūtināt cilvēka dzīvi. Ir vairākas metodes kā to darīt,  NLP jeb neirolingvistiskā programmēšana piedāvā vairākas metodes kā to darīt - Timon Krause stāsta par vienu no tām. Ļoti saturīgs video, kuru iesaku noskatīties, ja ir interese. Šī metode strādā, jo neilgu laiciņu atpakaļ izlēmu atmest smēķēšanu, kas man izdevās. Ik dienu mani izsekoja vairāki enkuri, kuri asociējās ar aizpīpētu cigareti, piemēram, rīta kafija, sarunas, alkohols u.c. Tobrīd nezināju kur likties, taču atcerējos par Timona stāstīto metodi un ar laiku es beidzu katru situāciju asociēt ar cigareti.
Taču, runājot par pozitīvajiem enkuriem, tad tos gan izbaudu. smile
Enkuri dažreiz mēdz iedvesmot, piemēram, man gadās brīži, kad rodas vēlme zīmēt, jo kaut kas uzplūst atmiņās no pagātnes, kad ļoti daudz nodarbojos ar mākslu. Tie dažreiz palīdz atrisināt senas problēmas, kuras traucēja "iepriekšējā" dzīvē, kad nezinājām kā rīkoties. Viss ir atkarīgs no tā, cik daudz ieslīksti tajā nostalģijā - var gan piedurties, gan sākt analizēt - teiksim tā,  tas bez maz vai ir atkarīgs no mēness fāzes, laikapstākļiem un pašsajūtas. lol
Tā... mans sakāmais beidzies, taču, ja kaut kas nav līdz galam saprotams, tad droši var jautāt PM! lol

Tu ideāli raksturoji to teorētisko sajūtu un būtību, kā tas darbojas gan ar labiem, gan sliktiem enkuriem.
Paldies par video, plānoju to šajās brīvdienās noskatīties!

question

Kā to atradi (video)? Kā nonāci pie šādām atziņām?  Varbūt ir kāda konkrēta lieta, par kuru vēlies pastāstīt, kas uzjumdī labos enkurus?
roll ohyeah

Offline

#4 09-11-2019 13:51:14

Viktorija
Iedzīvotājs
Registered: 12-10-2019
Posts: 41
Windows 10Microsoft Edge 79.0

Re: Nostalģija

Tu ideāli raksturoji to teorētisko sajūtu un būtību, kā tas darbojas gan ar labiem, gan sliktiem enkuriem.
Paldies par video, plānoju to šajās brīvdienās noskatīties!

question

Kā to atradi (video)? Kā nonāci pie šādām atziņām?  Varbūt ir kāda konkrēta lieta, par kuru vēlies pastāstīt, kas uzjumdī labos enkurus?
roll ohyeah

Paldies, jau laiciņu atpakaļ biju piesekojusi TEDx, bet neskatījos tos video. Tā kā ar draugu bieži mēdzam YT skatīties dažādus video par ceļošanu, filozofiju, dabu utt., tad arī pamanīju, ka viņš seko TEDx un vienu dienu viņš ļāva man izvēlēties, ko skatīties, tā nu atvēru TEDx video. lol Vēlāk, kad braucu no kojām uz mājām, visu ceļu garlaikojos un izlēmu paskatīties TEDx. Todien es ļoti daudz interesantu materiālu noklausījos un viens no tiem bija Timona Krause'a stāsts par manipulēšanu ar emocijām. Ļoti iedvesmojoši, iesaku arī piesekot šim kanālam.

Oj... Kā es nonācu līdz šādām atziņām? Grūts jautājums, jo tur ir tālu jārokas, lai atrastu atbildi. Varu vienīgi teikt to, ka cilvēkiem jāattīsta savs redzējums uz pasauli, ir ļoti daudz interesantu lietu, kuras pētīt. smile

Katram tas ir individuāli, kas atmodina enkurus. Tos var arī tīši radīt, to arī NLP piekopj darbojoties ar pacientiem, lai spētu atrisināt esošo problēmu. Man tādu ir daudz, sākot ar svaigi nopļautas zāles smaržu, beidzot ar balsīm, darbībām. Starp citu, varbūt pamanījāt, ka atrodoties kādā īpašā vietā, esot cilvēku kompānijā vai arī pat laikapstākļi rada īpašu atmosfēru? Tad nu lūk, tas arī var būt enkurs, kurš asociēsies ar sajūtām, kuras kādreiz tika jau piedzīvotas. smile

Offline

Liked Liked by:

Ren

#5 10-11-2019 22:30:09

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 80.0

Re: Nostalģija

Ren wrote:

✺ Kas īsti ir nostalģija?
✭ Kāda tā ir un kādās situācijās tā uznāk, kā tā izpaužas?
✭ Vai Jūs ar to cīnāties, vai izbaudāt?
✭ Varbūt tā palīdz radīt kaut ko jaunu, uzjumdī mākslinieku sevī un palīdz sakārot domas?
✭ Tā aprobežojas tikai ar senu vēstuļu, mūzikas, fotogrāfiju izskatīšanu, vai arī ar kaut ko vairāk?
✧ Droši izpaudieties šajā diskusijā, pastāstot gan par sevi, gan par šo fenomenu.
Iespējams, kādam atklāsiet kaut ko jaunu, jo zināt ir forši! ohyeah duhuh

Es nostalģiju raksturotu kā craving, kas īslaicīgi rada labu sajūtu, tomēr ilgtermiņā kļūst par vajātāju un bremzēm dzīvē.

Pēc horoskopa zivs - attiecīgi - bezgala liela saņotāja. Vairāk pat saņoju esot nomodā, nekā guļot. Sapņos bieži vien ir iekļauts milzīgs daudzums nostalģijas, tādēļ tā man nav sveša.
Tā ir kā Chloe Price no Life Is Strange videospēles. Tu satiec sen neredzētu, mīļu draugu, kas rada neizsakāmas emocijas, tomēr tas tevi gremdē, padara visu sarežģītāku un, dzenoties pēc bijušās, iedomātās realitātes un tam, kā jābūt ideāli vai cenšoties to atkārtot, nonāc stupceļā un pie nožēlojama iznākuma.

Es cenšos izbaudīt nostalģiju, bet, lielākoties tā sniedz baudu vien esot vienatnē un peldot domās, pastaigājoties vai darot savas lietas. Tas praktiski nekad nestrādā ar citiem iesaistītajiem, lai arī cik labu scenārijus prātā iedomātos.
Ironiski, bet brīžos, kad dzenos pakaļ patīkamām, nostalģiskām sajūtām, labu notikumu sakritībā iegūstu jaunas sajūtas, kas rada jaunus nostalģiskus notikumus. Pat š;i foruma ideja radāš šādā Nostalģija2 (kvadrātā, ja ne kubā) scenārijā/notikumā, bet par to būs lasāms citu dienu sadaļā - Vizītkarte.

Tādējādi esmu atbildējis arī uz nākamo jautājumu - jā, tā spēj palīdzēt radīt kaut ko jaunu, tomēr domu sakaŗtošanu es atstāšu veselajam saprātam.

Manā gadījumā nostalģija ir bezizmēra, tai nav ierobežojuma ar notikumiem vai lietām. Tā var būt saistīta ar jebko, jebkur un jebkādā veidā. yikes tongue

Offline

#6 16-11-2019 14:04:54

minD
LaVibrátöriņš
Registered: 16-10-2019
Posts: 627
Windows 10Chrome 78.0

Re: Nostalģija

Nostalģija, manupārt ir tik plašs jēdziens. Tā var būt ar tik dažādām emociju nokrāsām.
Es apzināti, noteikti, necenšos nodoties šai emocijai. Bet bieži vien pieteik paņemt rokās kādu bildi, ieslēgt dziesmu, vai vienkārši uzburt sev atmosfēru, kas tevi ievelk nostalģiskās jūtās.
Man tā asocējas ar refleksiju, pārdomām...
Es ilgi apgāju šo sadaļu ar līkumu, jo domājot par šo tēmu man galvā ir haoss, jo nav kopīgas un viennozīmīgas domas/attieksmes pret nostalģiju...
Sorry par savu randomcienīgu ierakstu, kuram nav satura un jēgas lol

Offline

Liked Liked by:

Ren, Viktorija

#7 17-11-2019 00:53:23

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Firefox 71.0

Re: Nostalģija

minD wrote:

Es ilgi apgāju šo sadaļu ar līkumu, jo domājot par šo tēmu man galvā ir haoss, jo nav kopīgas un viennozīmīgas domas/attieksmes pret nostalģiju...

Es jau domāju, kā gan tā, @minD, un nepiedalies.
Redz kā, nesanāk apkopot domas! happy
Nekas, tev lieliski izdevās - ne velti šo lapu dēvē par Random Inn - pievienojies un izpaudies, pat ja tas nav saturīgi. ohyeah

Offline

Liked Liked by:

minD

#8 06-05-2020 11:04:55

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 84.0

Re: Nostalģija

Latvijas televīzija 2000. gadu sākumā ir kaut kas nudien nostalģisks.
Un,šeku-reku, es pēkšņi atrodu tādu zeltu - Zelta pērles.
Daudz ko atceros, pārsteidzoši.
Un, kā ar jums?
https://www.youtube.com/watch?v=VbQhVFU3Ojk

Offline

#9 15-05-2020 23:51:10

minD
LaVibrátöriņš
Registered: 16-10-2019
Posts: 627
Windows 10Chrome 81.0

Re: Nostalģija

Ren wrote:

Latvijas televīzija 2000. gadu sākumā ir kaut kas nudien nostalģisks.
Un,šeku-reku, es pēkšņi atrodu tādu zeltu - Zelta pērles.
Daudz ko atceros, pārsteidzoši.
Un, kā ar jums?
https://www.youtube.com/watch?v=VbQhVFU3Ojk

It feels like ages ago...till the point, that if feels unreal and that it never happened.
Wow...for real pērles.

Offline

#10 27-06-2020 14:30:30

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 83.0

Re: Nostalģija

minD wrote:
Ren wrote:

Latvijas televīzija 2000. gadu sākumā ir kaut kas nudien nostalģisks.
Un,šeku-reku, es pēkšņi atrodu tādu zeltu - Zelta pērles.
Daudz ko atceros, pārsteidzoši.
Un, kā ar jums?
https://www.youtube.com/watch?v=VbQhVFU3Ojk

It feels like ages ago...till the point, that if feels unreal and that it never happened.
Wow...for real pērles.

Patika?
Man ir vēl, šoreiz sprādzienbumba! lol
https://www.youtube.com/watch?v=ioE3oKQ … =emb_title

Offline

#11 03-07-2020 15:34:54

minD
LaVibrátöriņš
Registered: 16-10-2019
Posts: 627
Windows 10Chrome 83.0

Re: Nostalģija

Ren wrote:

Patika?

Jap tongue

Ren wrote:

Man ir vēl, šoreiz sprādzienbumba!
https://www.youtube.com/watch?v=ioE3oKQ … =emb_title

It's so weird. Hard to follow...tāda sajūta, ka katru reizi cita dziesma a ne tā pati citā stilā.
Bet fun lol Vēl viņa mīmika un plastika haha lol

Offline

#12 04-02-2021 22:00:37

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 88.0

Re: Nostalģija

Laiks, kurā neesmu dzīvojis un nevēlētos dzīvot, tomēr ļoti piesaista.
https://youtu.be/WpOkqAdHhoU

Offline

#13 22-09-2021 14:05:09

minD
LaVibrátöriņš
Registered: 16-10-2019
Posts: 627
Windows 10Chrome 93.0

Re: Nostalģija

Ren wrote:

Laiks, kurā neesmu dzīvojis un nevēlētos dzīvot, tomēr ļoti piesaista.
https://youtu.be/WpOkqAdHhoU

It definitely have a mood to it.

------------------------------------------------------------------------------------
Roswell Season 1 2 & 3 Intros
https://youtu.be/fEwW9sOdMFs
Have no idea vai kāds sapratīs referenci. Bet this is such a nostalgia...

Offline

#14 14-11-2021 16:10:39

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 95.0

Re: Nostalģija

minD wrote:
Ren wrote:

Laiks, kurā neesmu dzīvojis un nevēlētos dzīvot, tomēr ļoti piesaista.
https://youtu.be/WpOkqAdHhoU

It definitely have a mood to it.

------------------------------------------------------------------------------------
Roswell Season 1 2 & 3 Intros
https://youtu.be/fEwW9sOdMFs
Have no idea vai kāds sapratīs referenci. Bet this is such a nostalgia...

Tik dīvaini skatīties kaut ko, ko nepazīsti, bet tam kā OST ir tev ļoti pazīstama, nostalģiska dziesma.
Kas par seriālu?

Offline

#15 16-11-2021 21:51:54

minD
LaVibrátöriņš
Registered: 16-10-2019
Posts: 627
Windows 10Chrome 95.0

Re: Nostalģija

Ren wrote:

Tik dīvaini skatīties kaut ko, ko nepazīsti, bet tam kā OST ir tev ļoti pazīstama, nostalģiska dziesma.
Kas par seriālu?

Roswell

Šī reāli bija tituldziesma šim seriālam. Es to no rītiem pa TV skatījos savā bērnībjaunībā lol

Offline

Registered users online in this topic: 0, guests: 1
[Bot] claudebot

Board footer

File Manager - Downloads / Lejupielādes ikona Peeteris Silent YouTube channel / kanāla ikona