You are not logged in.

Random Inn Logotips

Announcement

👾 Random Inn ⁘ dream big ‣ stay cozy

#1 02-11-2019 23:55:58

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 79.0

Pokémon (anime)

Daudziem Anime žanra iepazīšana ir sākusies tieši ar šo, mūsu pusē, tā dēvēto multfilmu, kas, savas popularitātes dēļ, ir rezultējusies ar daļēji negatīvu vērtējumu sabiedrības vidū, jo, ārpus Japānas, ar tik lielu iespaidu, tas bija kaut kas jauns, nepieredzēts un nezināms, turklāt, virspusēji, agresīvs.
Un, kā mēs jau zinām, cilvēkiem nezināmais uzreiz izraisa bailes, nepatiku un stingras nostājas sajūtas.
Pokémon (anime) Japānas TV ekrānos parādījās nedaudz vēlāk kā gadu pēc pirmās paaudzes spēļu (Pokémon Red and Blue) iznākšanas 1996. gada Februārī uz Nintendo Game Boy platformas, attiecīgi - 1997. gada 1. aprīlī.
Tieši šajā datumā Japāna pieredzēja leģendāro 1. epizodi, kurā Satoši (ārpus Japānas pazīstams kā Ešs (Ash)) uzsāk savas gaitas, iegūst savu pirmo pokemonu - Pikachu, iepazīstas ar Mistiju, aizņemoties un sadangājot viņas riteni, un daudz ko citu.

Internacionālo popularitāti rosināja ne tikai spēles, kuras tika izlaistas Amerikā 1998. gadā un tika plaši reklamētas, no spēļu kompānijas Nintendo puses bet arī 4Kids Entertainment , kas bija pirmā kompānija, kura nopietni pieķērās jelkāda Anime dublēšanai angļu valodā, ar vairākiem balss aktieriem, turklāt to papildinot ar savām reklāmām un projektiem. Kā reiz Pokémon bijs pirmā laimīgā anime, kas saņēma tik un vēl vairāk gādības no internacionālas kompānijas.

Popularitāte Japānā veicināja franšīzes veiksmi arī Amerikā, kas garantēja popularitāti un materiāla pieejamību arī visā pasaulē.

Tādējādi Pokemoni parādījās arī Latvijā.
Sākotnēji anime ar 1. sezonas 1. epizodi sāka raidīt PBK (Pirmais Baltijas Kanāls) krievu valodā.
Tomēr, arī mūsu pašmāju, tā laika televīzijas kompānija, LNT (Latvijas Neatkarīgā Televīzija), drīz vien sajuta pieprasījumu un sāka dublēt Pokemonus latviešu valodā.
Kanālam LNT šis bija viens no vērienīgākajiem projektiem, jo tika pieaicināti vairāki balss aktieri un ierakstīšana norisinājās “Platforma Filma” uzņemšanas paviljonā “Cinevilla”.
Pirmās sezonas 1. epizode tika raidīta 6. septembrī, 2001. gadā. Anime tika raidīta katru darba dienu, plkst. 16:30.
Diemžēl dublēšana latviešu valodā tika pārtraukta līdz ar 2. sezonas pēdējām sērijām, kad franšīzes popularitāte sāka sarukt internacionāli un mūsu pašu pašmāju vecāku stereotipi aizliedza skatīties bērniem šo 'multeni' sagrābstītu, sagrozītu faktu un ziņu iespaidā.

Diemžēl publiski pieejams nav saglabājies neviens fragments no dublāžas latviešu valodā, tādēļ, ja ir kāds, kuram ir veikti ieraksti VHS kasetēs vai citā formātā, lūdzu, sazinieties ar mani, izmantojot foruma PM funkciju, norādīto e-pastu vai ievietojiet digitalizēto saturu te pat diskusijā!

Neticami, bet, gluži tā pat kā šis anime 20 un vairāk gadu vēlāk vēl joprojām tiek veidots un raidīts, arī daļai cilvēku līdz pat šai baltai dienai ir aizspriedumi pret šo fenomenu, tādēļ esmu radījis šo diskusiju, kurā ikkatrs var ievieto vēsturisku informačiju, savu pirmo pieredzi, sajūtas, kā arī apspriest sasāpējušos jautājumus, tos uzdot vai atbildēt uz tiem.

angel

Avoti: https://www.delfi.lv/kultura/news/scree … id=1742929

Offline

Liked Liked by:

Viktorija

#2 10-11-2019 22:38:40

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 80.0

Re: Pokémon (anime)

Gluži kā Anime, kas tiek veidota vēl joprojām un šobrīd 3. Novembrī tika pabeigta "Sun & Moon Ultra Legends" sezonas raidīšana, kurai sekos jaunā sezona ar nosaukumu "Pocket Monsters", kas plānota pirmizrādei š.g. 17. Novembrī, katru gadu neizpaliek arī Pokemonu filmas, kas tiek raidītas kinoteātros.
Vai kāds no jums ir redzējis kādu no filmām?
Kā patika? Kādas emocijas pārņēma?
Varbūt tikai plānojat skatīties un vēlaties uzdot jautājumus?
Šī ir īstā vieta, kur tos apspriest! smile

Offline

#3 15-11-2019 23:53:58

minD
LaVibrátöriņš
Registered: 16-10-2019
Posts: 627
Windows 10Chrome 78.0

Re: Pokémon (anime)

Visu apzinīgo mūžu biju pārliecināta, ka "Elfen Lied" bija mana pirmā anime (should i make a post about it?).
Bet izrādās - nē. Jo bija taču Pokemoni.

Izrakņāju visu gūgli un tev taisnība, atradu anime tikai ar poļu tulkojumu lol
No latviešu valodas nav i smakas. Tikai raksti.

Offline

#4 16-11-2019 23:30:39

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Firefox 71.0

Re: Pokémon (anime)

minD wrote:

Visu apzinīgo mūžu biju pārliecināta, ka "Elfen Lied" bija mana pirmā anime (should i make a post about it?).

Jā! Abolūti, gaidu, kas būs tev sakāms, vienmēr interesanti uzzināt kaut ko jaunu, pie tam ar potenciālu ieinteresēt.\

minD wrote:

Bet izrādās - nē. Jo bija taču Pokemoni.

Haha, got'cha!

minD wrote:

Izrakņāju visu gūgli un tev taisnība, atradu anime tikai ar poļu tulkojumu lol
No latviešu valodas nav i smakas. Tikai raksti.

Jā, pilnīgi sirds sāp. Un tagad, ar LNT aizvēršanu, iespēja iegūt arhīvu izskatās vēl mazāka. Eh, tā laikā un telpā pazūd materiāls.
Neiedomājami, ka kaut kas, kas bija brīvi pieejams citā laikā un telpā, kas palicis atmiņās un tik sasniedzams, aizs sevis nav atstājis pēdas un šajā momentā nav pieejams.

Kā tu sāki interesēties par Pokemoniem un tos skatīties?

Offline

#5 18-01-2020 14:14:19

minD
LaVibrátöriņš
Registered: 16-10-2019
Posts: 627
Windows 10Chrome 79.0

Re: Pokémon (anime)

Ren wrote:

Kā tu sāki interesēties par Pokemoniem un tos skatīties?

Skatīties sāku bērnībā, kad rādīja pa TV. Tad kaut kā (sociuma noteiktajā jaunībā) uznāca nostalgia and nolēmu paskatīties...tā pāris sezonas apskatījos.
Tad ar tevi pēdējo sezonu skatījāmies in 2019.
Domāju, ka pokemoni un anime ir ik pa brīdim visu laiku caurvijusi manu dzīvi.
And you?

Offline

#6 20-01-2020 09:18:12

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 81.0

Re: Pokémon (anime)

minD wrote:
Ren wrote:

Kā tu sāki interesēties par Pokemoniem un tos skatīties?

Skatīties sāku bērnībā, kad rādīja pa TV. Tad kaut kā (sociuma noteiktajā jaunībā) uznāca nostalgia and nolēmu paskatīties...tā pāris sezonas apskatījos.
Tad ar tevi pēdējo sezonu skatījāmies in 2019.
Domāju, ka pokemoni un anime ir ik pa brīdim visu laiku caurvijusi manu dzīvi.
And you?

Tajā laikā, kad tu savā bērnībā skatījies Pokē pa TV, es savā bērnībā varēju apskatīties tos pa TV tikai retu reizi, kādu epizodi, jo bija tizla nostāja tajā laikā, ka kaut kas šāds bērniem nebūtu jāskatās.
Bet, man šķiet, ka tas man radīja tikai vēl lielāku interesi pret šo franšīzi pieaugot. happy
Zemapziņā sēdēja tie Pokemoni, jo bija spilgi palikuši atmiņā momenti, kad tomēr tiku noskatīties kādu epizodi un to, kā man uzdāvināja lielu Pikachu mīksto spēļmantu.
Tad es pirms savas 15 gadu dzimšanas dienas biju ciemos pie māsas un man atdeva 1. paaudzes iPod nano.
iPod Nano 1st Gen
Kuru es uzlauzu un liku virsū dažādas interesantas lietas, tajā skaitā arī GameBoy Color emulatoru
https://youtu.be/3ZTNWFfxulk
Tajā laikā par konsolēm un spēlēm zināju apmēram tik pat, cik tu pašlaik, un, meklējot spēles jaunajam emulatoram uz iPod'a, sapratu, ka populārākā ir Pokemon Crystal, kura nu jau šobrīd ir kļuvusi par manu mīļāko Pokemonu spēli, visdrīzāk tāpēc, ka pirmā, tas formāts man nebija pazīstams un šķita, ka būtu bijis stilīgi, ja šāda spēle būtu man bijusi pieejama bērnībā. Tā kā neko diži tur nesapratu un nebiju nemaz iedziļinājies, tad uz kādu pusotru, diviem gadiem štelle tika aizmirsta, līdz es to atkal atradu un, komunicējot ar @minD, iedziļinājos Crystal'ā un tā mani ievilka ar savu stāstu un vienkāršo, bet iztēli veicinošo grafiku.
Ja runājam par anime, tad, sākot ar 2015. gada beigām, vairākus mēnešus pēc spēles uzsākšanas, es sāku skatīties Pokemonus un beidzu 2017. gada sākumā ar 9. sezonu. ohyeah

Jeb, tu jau visu raksturoji:

minD wrote:

Domāju, ka pokemoni un anime ir ik pa brīdim visu laiku caurvijusi manu dzīvi.

Offline

Liked Liked by:

Viktorija

#7 20-01-2020 20:55:50

minD
LaVibrátöriņš
Registered: 16-10-2019
Posts: 627
Windows 10Chrome 79.0

Re: Pokémon (anime)

Ren wrote:

Tajā laikā, kad tu savā bērnībā skatījies Pokē pa TV, es savā bērnībā varēju apskatīties tos pa TV tikai retu reizi, kādu epizodi, jo bija tizla nostāja tajā laikā, ka kaut kas šāds bērniem nebūtu jāskatās.

Oh jā, es ko tādu atceros. Bija. bija...as ususal.

Ren wrote:

man uzdāvināja lielu Pikachu mīksto spēļmantu.

Man nav bijusi nekad tāda sad

Ren wrote:

Tad es pirms savas 15 gadu dzimšanas dienas

Ren wrote:

es uzlauzu un liku virsū dažādas interesantas lietas

So you...mazais ģēnijs lol
Šo es atceros...vismas par šo tu stāstīji. It's where the madness starts.

Ren wrote:

komunicējot ar @minD, iedziļinājos Crystal'ā un tā mani ievilka ar savu stāstu un vienkāršo, bet iztēli veicinošo grafiku.

ohyeah ohyeah i remember ph

Ren wrote:

Jeb, tu jau visu raksturoji:

Good that we are on the same page. Vajadzētu vēl poke paskatīties.

Offline

Liked Liked by:

Viktorija

#8 05-02-2020 23:10:55

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 81.0

Re: Pokémon (anime)

minD wrote:

  i remember

Bija labi laiki. ph
Patiesībā, nē, biju slims un tamlīdzīgi, bet izbaudīju šo slimošanas laiku. sleep

minD wrote:

Good that we are on the same page. Vajadzētu vēl poke paskatīties.

Jā, es domāju, ka mums vajadzētu izmēģināt noskatīties pirmās 3 filmas. Atceries, stāstīju, kāpēc pirmās 3? Skatījāmies vēl YouTube klipu. ohyeah

Offline

#9 28-03-2020 14:27:00

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 83.0

Re: Pokémon (anime)

@minD, klau!
Ko domā, ja joka pēc pamēģinātu kādu dienu ar videočatu papļāpāt & noskatīties 1 sēriju Pokē.

Offline

#10 28-03-2020 15:35:31

minD
LaVibrátöriņš
Registered: 16-10-2019
Posts: 627
Windows 10Chrome 80.0

Re: Pokémon (anime)

Ren wrote:

@minD, klau!
Ko domā, ja joka pēc pamēģinātu kādu dienu ar videočatu papļāpāt & noskatīties 1 sēriju Pokē.

Sure, if it's just two of us cool

Offline

#11 01-04-2020 16:07:53

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 83.0

Re: Pokémon (anime)

minD wrote:
Ren wrote:

@minD, klau!
Ko domā, ja joka pēc pamēģinātu kādu dienu ar videočatu papļāpāt & noskatīties 1 sēriju Pokē.

Sure, if it's just two of us cool

Nu bet ofc. 1 thing ir sazvanīties, apjautāties, kā iet, kas jauns (grupā), cita ir chill & poke for 30 mins, for example? happy
Tikai, izdomā, kad mēs tādu varētu uzrīkot.

Offline

#12 02-04-2020 17:14:59

minD
LaVibrátöriņš
Registered: 16-10-2019
Posts: 627
Windows 10Chrome 80.0

Re: Pokémon (anime)

Ren wrote:

Nu bet ofc. 1 thing ir sazvanīties, apjautāties, kā iet, kas jauns (grupā), cita ir chill & poke for 30 mins, for example?
Tikai, izdomā, kad mēs tādu varētu uzrīkot.

We need a date and time. ^^

Offline

#13 06-04-2020 09:21:36

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 83.0

Re: Pokémon (anime)

minD wrote:
Ren wrote:

Nu bet ofc. 1 thing ir sazvanīties, apjautāties, kā iet, kas jauns (grupā), cita ir chill & poke for 30 mins, for example?
Tikai, izdomā, kad mēs tādu varētu uzrīkot.

We need a date and time. ^^

Gaidu no tevis. angel

Offline

#14 25-04-2020 20:36:01

minD
LaVibrátöriņš
Registered: 16-10-2019
Posts: 627
Windows 10Chrome 81.0

Re: Pokémon (anime)

Ren wrote:

Gaidu no tevis.

Done tongue next one coming soon.

Offline

#15 06-05-2020 13:30:03

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Microsoft Edge 84.0

Re: Pokémon (anime)

Domāju, ka vajadzētu kādreiz, kad satiksimies, saņemties noskatīties Pokefilmu triloģiju.
https://youtu.be/egDYQSUEsHg
https://youtu.be/_XnPp0hFgCI
https://youtu.be/SEqstQn0sag

Offline

Registered users online in this topic: 0, guests: 1
[Bot] ClaudeBot

Board footer

File Manager - Downloads / Lejupielādes ikona Peeteris Silent YouTube channel / kanāla ikona