You are not logged in.

Random Inn Logotips

Announcement

👾 Random Inn ⁘ dream big ‣ stay cozy

#1 18-10-2019 10:00:42

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
AndroidChrome 71.0

"Rainis un Aspazija Tev" - III Latvijas jauniešu teātru festivāls

Izmantotā dzeja festivāla laikā:
Hidden text
Rainis, 'Kad mana dzīve būtu'

Kad mana dzīve būtu
Tik mana vien,

Man viegli būtu nomest
To katru dien;

Man viegli būtu uzcelt
To katru dien,

-Kad mana dzīve būtu
Tik mana vien

Rainis, 'Topošā dvēsele'

Tikko apzinies tu savas būtnes,
Jau tu meklē sevi izteikt veidu;
Roka taustās vēl pa rīta krēslu.

Sirds ar ilgām viļņojas pēc vārdiem:
Sniedzas dziļumā un smeļ no sāpēm,
Acis lasa tos no visām puķēm.

Lēni-vilcīgi kā tekošs medus
- Ziedu saldums ar skumju sūrsmi -
Vārdi lejas tumšā smagā zeltā.

Tanī zeltā guļ vēl visi veidi,
Dvēsele izteic sevi mēmā dzejā
Citām dvēselēm dalot savu būtni.

Aspazija, 'Trīs mācības'

Ir zvaigznei priekš tevis mācība:
"Spīdi, dvēsele, spīdi!
Spīdi kā sardzene agra un vēla
Savas gaismas durvju priekšā,
Nelaid, ak, nelaid tur tumsu iekšā!"

Un galotnei arī ir mācība:
"Slējies, dvēsele, slējies!
Slējies vienmēr lepna un cēla!
Augstāk un augstāk tev vienmēr tiekties;
Lūzti, ja lauž, -tik nebūs tev liekties!"

Un oglei ir trešā mācība:
" Dedzi, dvēsele, dedzi!
Dedzi un paliec vienmēr kvēla-
Kaut arī pelni tevi segtu-
Lai no jauna kā liesma tu degtu!"

Aspazija, 'Straume'

Ja straume nevar tālāk plūst,
Tad stāvot tā par purvu kļūst;
Un, segta baltām ūdens rozēm,
Tā pat zem siltām saules gozēm
Palēnām žūst
Un pūst.

Aspazija, 'Laika maiņa'

Bij jūtas kā pilna jūra,
Nu sausas kāpas!
Bij vārdi kā graudi no pūra,
Nu tukšas pļāpas!

Aspazija, 'Kalnu avots'

Ja arī kalnu avotu
Jūs vienā vietā aizbērtu,
Vai cerat to jau pazudušu? --
Viņš otrā vietā lauž klintis pušu.

Meistarklasēs paveiktais:
Repa sacerēšana (meistarklase pie Jenota & ABRAs):
Ren wrote:

Mainīgs laiks plūst visapkārt mums -
Nostalģija remdē kā vakara rums;
Zinām mācību, ignorējam to -
Vēlamies labāk, bet tēlojam beigto.

1x piedz.

Šie sak' - spīdi, dvēsele, spīdi -
Bet kur lai spīd, ja rutīnā īdi;
Reku slējies - pelnos degošos -
Lai darbos eleganti, pūtu tekošos.

1x piedz.

Ja nu straumei nevarīgai -
Par purvu jākļūst nava;
& kalna avotam - kā stīgai skaņotai -
Klintis jālauž un jāskandina slava.

1x piedz.

Viņa sak, bij' vārdi no pūra -
Bet kur tad pūrs, ja tumsa tur priekšā;
Redz, kā gaudo šie - vainīga jūra -
Tā viš ir, ja bailes degunpriekšā.

2x piedz.

Piedz.:

Augstāk un ausgtāk tev vienmēr tiekties;
Lūzti, ja lauž, tik nebūs tev liekties!
Augstāk un ausgtāk tev vienmēr tiekties;
Lūzti, ja lauž, tik nebūs tev liekties!
- `Aspazija

Bīts:

Hidden text

9th Wonder - I See Now (Instrumental)
https://youtu.be/hf1kAXKHy9Y

Ierakstu studijā pie Ģirta Alstera

Reklāmas ieraksts.mp3

Ieraksts tika izmantots noslēguma pasākumā.

Meistarklase pie mākslinieces Kristīnes Beltes

mini_20191024_204119.jpeg
Maska tika izmantota noslēguma pasākumam, kas norisinājās Jūrmalā, Jomas ielā visā tās garumā.

Noderīgas zināšanas (Meistarklasē pie aktrises, runas pedagoģes Zanes Daudziņas)

Stresa mazināšana jeb Parkinsona metode

  1. Izelpot

  2. Dziļi ieelpot

  3. Sasprindzināt visu ķermeni un izturēt spriedzi tik ilgi, cik vien iespējams.

  4. Izelpot un, smaidot skatīties griestos.

Metode darbojas tādā veidā, ka ķermeni pakļaujam milzīgai spriedzei ļoti īsā laika posmā, pēc kā atbrīvošanās (mākslīgās spriedzes), ķermenis izjutīs lielu viegluma sajūtu un jebkura, tajā brīdī esošā stresa situācija vai problemātiskie jautājumi, šķitīs maznozīmīgi.
Kā minimums pirmās 3 min. būsiet mierīgs un pārlaimīgs, bet, tieši tas arī ir nepieciešams veiksmīgam startam un pārējais notiks pats par sevi. smile


Diafragmas vingrinājumi:

  • 'A' burta vingrinājums, kura laikā konstanti tiek izrunāts burts 'A' un lēnām tiek ieliekta mēle uz iekšu, kas atver diafragmu un rada cilvēka ausij patīkamo, dobjo skanējumu. Vingrinājums palīdz apzināties, ka var runāt dziļi, ne tikai no kakla, to traumējot un skanot nepārliecinoši.

  • 'pFT' metode, kuras laikā tiek iekosts apakšlūpā un izrunāts burts 'F'. Šādā veidā darbojas vēdera muskulatūra, kas trenē arī balsi.

Atsauksme par festivālu:
Ren wrote:

Hey! 👋🏻
Atzīstos, pēdējā dienā ar nolūku nerakstīju atsauksmi uz lapas, jo, savas neapdomīgo izvēļu un noguruma dēļ nebiju mentāli klātesošs. Neko vairāk par "viss bija ļoti labi" uzrakstīt nespētu.
Ir pagājušas 2 dienas un varu teikt, ka uzņemšanas vieta izvēlēta ļoti veiksmīgi, jo, tā ne tikai ir netālu no dz. stacijas, bet arī ļoti mājīga. Jā, tas nav Astras Jelgavas Studentu Teātris, kas spēj ieskaut bohēmā no matu galiņiem līdz pat papēžiem, tomēr šoreiz tas būtu bijis lieki un "jūrmalas teātrī" bija pārsteidzoši tīri, ērti un plaši.
Bulduru vidusskolā pavārēm/-iem un atbildīgajam personālam īpaša uzslava un godalgas. Tā, nenoliedzmi, bijusi labākā ēdināšana, kas pieredzēta šāda veida festivālos.
Tika brīdināts un baidīts, ka kojas, kurās paliksim, ir "drīzāk -3 zvaigznes", kas nav tālu no patiesības, tomēr, bija pieejamas gultas un nenācās gulēt uz grīdas, kā tas ir piedzīvots citviet. Pie tam tieši šādi apstākļi pasākumos palīdz jauniešiem saliedēties, apskatīt citu nunuriņus un, vismaz sākotnēji, atrast kopīgos tematus (viesnīcas/koju stāvoklis, to īpatnības).

Ļoti iepatikās grafiskais dizains, paldies veidotājiem par izkārtnēm, noformējumu. 👍

Milzīgs paldies Dacei Umbraško par silto uzņemšanu, par organizētību un emocionālo līdzsvaru visa festivāla laikā. Katra sīkākā rūpe, galu galā, veido lielo kopskatu un gan sagaidīšana ar sagatavotām uzkodām, gan vietu organizēšana, gan iepazīšanās pasākumi un palīdzība tiek ļoti novētēts. 😊 Nemaz nerunājot par uzaicinātajiem speciālistiem, māklsiniekiem, no kuriem bija iespēja daudz mācīties, pat ja tas, ko uzzinājām, ir tikai katras nozares sīka daļiņa.

Ballīte tieši pirmajā dienā, kā visas pārējās nianses, tiešām ir tikušas pārdomātas. Grupas izvēle - kolosāla, kaut vai tā iemesla dēļ, ka nevienam, kuram vaicāju, nebija ne jausmas, kas ir "Pēdējais brīdis", attiecīgi visas dienas garumā varējām prātot, kas viņi ir un ko viņi ēd. Turēja solījumu un tiešām spēlēja zināmas dziesmas. 🤯😃

Lai gan festivāla laikā vārds/pilsēta 'Rēzekne' daudziem (man personīgi neizskaidrojamu un negaidītu iemeslu dēļ) kļuva par sarunu tematu un, visbeidzot, saistošo elementu un, gandrīz vai, kultu, tomēr es un, domājams, arī citi vēlētos izteikt milzīgu paldies Jūrmalas domei par šāda pasākuma sponsorēšanu.
Tas ir ne tikai vēsturiski nozīmīgi un kā atgādinājums visiem (gan Jūrmalas iedzīvotājiem, gan valsts jauniešiem), ka tieši Jūrmalā dzīvojis šis ekstravagantais pāris un mantojumu saglabāt ir mūsu pienākums, bet arī (vismaz man personīgi) atgādinājums, ka šo dzejnieku darbi ir patiesi labi. Šis festivāls lika man saprast, ka Raiņa darbi ir interesanti un Aspazijas darbus patīkami lasīt kādā brīvbrīdī.
Meistarklases ir viena lieta, turpretī cita - tikt ieinteresētam saturā, kas, manuprāt, ir domes un rīkotāju mērķis. Šoreiz tas ir patiesi izdevies.

Paldies!☺
Novēlu mums visiem tikties biežāk. 🥳

Atsauksme tika pielietota kā motivācija gan organizētājiem, gan Jūrmalas pašvaldībai/domei turpina't rīkot šāda veida pasākumus

Bildes no festivāla:

mini_IMG-20191019-WA0004.jpgmini_IMG-20191019-WA0006.jpgmini_IMG-20191019-WA0005.jpgmini_IMG-20191019-WA0003.jpgmini_WhatsApp-Image-2019-10-20-at-00_40_34.jpegmini_WhatsApp-Image-2019-10-20-at-00_58_41.jpegmini_WhatsApp-Image-2019-10-20-at-00_58_431.jpegmini_WhatsApp-Image-2019-10-20-at-00_40_302.jpegmini_IMG_20191020_115826.jpegmini_IMG_20191020_120609.jpegmini_IMG_20191020_121819.jpegmini_WhatsApp-Image-2019-10-20-at-17_45_031.jpegmini_WhatsApp-Image-2019-10-19-at-21_31_06.jpegmini_WhatsApp-Image-2019-10-20-at-17_45_12.jpegmini__DSC0064.jpegmini__DSC0176.jpegmini__DSC0814.jpeg

Last edited by Ren (22-10-2019 14:37:36)

Offline

Liked Liked by:

Viktorija


#16 17-11-2019 01:18:45

Ren
LaVibrátörs
From: D.A. Garden
Registered: 06-10-2019
Posts: 656
Windows 10Firefox 71.0

Re: "Rainis un Aspazija Tev" - III Latvijas jauniešu teātru festivāls

minD wrote:

@Ren, tev ir savas random un ne tik domas un творческое stuff...i have some too...nekur neder...bet could make a room for it...or maybe not. idk...maybe with password? lol or not. idk...up to your judgment.

Ja tas ir kaut kas literārisks, tad šī ir īstā vieta. Šī sadaļa ir vieta, kur izpausties. happy
No one judges. happycry

Offline

Liked Liked by:

Viktorija

#17 03-02-2022 00:49:45

Viktorija
Iedzīvotājs
Registered: 12-10-2019
Posts: 41
Windows 10Chrome 97.0

Re: "Rainis un Aspazija Tev" - III Latvijas jauniešu teātru festivāls

Ren wrote:
Izmantotā dzeja festivāla laikā:
Hidden text
Rainis, 'Kad mana dzīve būtu'

Kad mana dzīve būtu
Tik mana vien,

Man viegli būtu nomest
To katru dien;

Man viegli būtu uzcelt
To katru dien,

-Kad mana dzīve būtu
Tik mana vien

Rainis, 'Topošā dvēsele'

Tikko apzinies tu savas būtnes,
Jau tu meklē sevi izteikt veidu;
Roka taustās vēl pa rīta krēslu.

Sirds ar ilgām viļņojas pēc vārdiem:
Sniedzas dziļumā un smeļ no sāpēm,
Acis lasa tos no visām puķēm.

Lēni-vilcīgi kā tekošs medus
- Ziedu saldums ar skumju sūrsmi -
Vārdi lejas tumšā smagā zeltā.

Tanī zeltā guļ vēl visi veidi,
Dvēsele izteic sevi mēmā dzejā
Citām dvēselēm dalot savu būtni.

Aspazija, 'Trīs mācības'

Ir zvaigznei priekš tevis mācība:
"Spīdi, dvēsele, spīdi!
Spīdi kā sardzene agra un vēla
Savas gaismas durvju priekšā,
Nelaid, ak, nelaid tur tumsu iekšā!"

Un galotnei arī ir mācība:
"Slējies, dvēsele, slējies!
Slējies vienmēr lepna un cēla!
Augstāk un augstāk tev vienmēr tiekties;
Lūzti, ja lauž, -tik nebūs tev liekties!"

Un oglei ir trešā mācība:
" Dedzi, dvēsele, dedzi!
Dedzi un paliec vienmēr kvēla-
Kaut arī pelni tevi segtu-
Lai no jauna kā liesma tu degtu!"

Aspazija, 'Straume'

Ja straume nevar tālāk plūst,
Tad stāvot tā par purvu kļūst;
Un, segta baltām ūdens rozēm,
Tā pat zem siltām saules gozēm
Palēnām žūst
Un pūst.

Aspazija, 'Laika maiņa'

Bij jūtas kā pilna jūra,
Nu sausas kāpas!
Bij vārdi kā graudi no pūra,
Nu tukšas pļāpas!

Aspazija, 'Kalnu avots'

Ja arī kalnu avotu
Jūs vienā vietā aizbērtu,
Vai cerat to jau pazudušu? --
Viņš otrā vietā lauž klintis pušu.

Meistarklasēs paveiktais:
Repa sacerēšana (meistarklase pie Jenota & ABRAs):
Ren wrote:

Mainīgs laiks plūst visapkārt mums -
Nostalģija remdē kā vakara rums;
Zinām mācību, ignorējam to -
Vēlamies labāk, bet tēlojam beigto.

1x piedz.

Šie sak' - spīdi, dvēsele, spīdi -
Bet kur lai spīd, ja rutīnā īdi;
Reku slējies - pelnos degošos -
Lai darbos eleganti, pūtu tekošos.

1x piedz.

Ja nu straumei nevarīgai -
Par purvu jākļūst nava;
& kalna avotam - kā stīgai skaņotai -
Klintis jālauž un jāskandina slava.

1x piedz.

Viņa sak, bij' vārdi no pūra -
Bet kur tad pūrs, ja tumsa tur priekšā;
Redz, kā gaudo šie - vainīga jūra -
Tā viš ir, ja bailes degunpriekšā.

2x piedz.

Piedz.:

Augstāk un ausgtāk tev vienmēr tiekties;
Lūzti, ja lauž, tik nebūs tev liekties!
Augstāk un ausgtāk tev vienmēr tiekties;
Lūzti, ja lauž, tik nebūs tev liekties!
- `Aspazija

Bīts:

Hidden text

9th Wonder - I See Now (Instrumental)
https://youtu.be/hf1kAXKHy9Y

Ierakstu studijā pie Ģirta Alstera

Reklāmas ieraksts.mp3

Ieraksts tika izmantots noslēguma pasākumā.

Meistarklase pie mākslinieces Kristīnes Beltes

mini_20191024_204119.jpeg
Maska tika izmantota noslēguma pasākumam, kas norisinājās Jūrmalā, Jomas ielā visā tās garumā.

Noderīgas zināšanas (Meistarklasē pie aktrises, runas pedagoģes Zanes Daudziņas)

Stresa mazināšana jeb Parkinsona metode

  1. Izelpot

  2. Dziļi ieelpot

  3. Sasprindzināt visu ķermeni un izturēt spriedzi tik ilgi, cik vien iespējams.

  4. Izelpot un, smaidot skatīties griestos.

Metode darbojas tādā veidā, ka ķermeni pakļaujam milzīgai spriedzei ļoti īsā laika posmā, pēc kā atbrīvošanās (mākslīgās spriedzes), ķermenis izjutīs lielu viegluma sajūtu un jebkura, tajā brīdī esošā stresa situācija vai problemātiskie jautājumi, šķitīs maznozīmīgi.
Kā minimums pirmās 3 min. būsiet mierīgs un pārlaimīgs, bet, tieši tas arī ir nepieciešams veiksmīgam startam un pārējais notiks pats par sevi. smile


Diafragmas vingrinājumi:

  • 'A' burta vingrinājums, kura laikā konstanti tiek izrunāts burts 'A' un lēnām tiek ieliekta mēle uz iekšu, kas atver diafragmu un rada cilvēka ausij patīkamo, dobjo skanējumu. Vingrinājums palīdz apzināties, ka var runāt dziļi, ne tikai no kakla, to traumējot un skanot nepārliecinoši.

  • 'pFT' metode, kuras laikā tiek iekosts apakšlūpā un izrunāts burts 'F'. Šādā veidā darbojas vēdera muskulatūra, kas trenē arī balsi.

Atsauksme par festivālu:
Ren wrote:

Hey! 👋🏻
Atzīstos, pēdējā dienā ar nolūku nerakstīju atsauksmi uz lapas, jo, savas neapdomīgo izvēļu un noguruma dēļ nebiju mentāli klātesošs. Neko vairāk par "viss bija ļoti labi" uzrakstīt nespētu.
Ir pagājušas 2 dienas un varu teikt, ka uzņemšanas vieta izvēlēta ļoti veiksmīgi, jo, tā ne tikai ir netālu no dz. stacijas, bet arī ļoti mājīga. Jā, tas nav Astras Jelgavas Studentu Teātris, kas spēj ieskaut bohēmā no matu galiņiem līdz pat papēžiem, tomēr šoreiz tas būtu bijis lieki un "jūrmalas teātrī" bija pārsteidzoši tīri, ērti un plaši.
Bulduru vidusskolā pavārēm/-iem un atbildīgajam personālam īpaša uzslava un godalgas. Tā, nenoliedzmi, bijusi labākā ēdināšana, kas pieredzēta šāda veida festivālos.
Tika brīdināts un baidīts, ka kojas, kurās paliksim, ir "drīzāk -3 zvaigznes", kas nav tālu no patiesības, tomēr, bija pieejamas gultas un nenācās gulēt uz grīdas, kā tas ir piedzīvots citviet. Pie tam tieši šādi apstākļi pasākumos palīdz jauniešiem saliedēties, apskatīt citu nunuriņus un, vismaz sākotnēji, atrast kopīgos tematus (viesnīcas/koju stāvoklis, to īpatnības).

Ļoti iepatikās grafiskais dizains, paldies veidotājiem par izkārtnēm, noformējumu. 👍

Milzīgs paldies Dacei Umbraško par silto uzņemšanu, par organizētību un emocionālo līdzsvaru visa festivāla laikā. Katra sīkākā rūpe, galu galā, veido lielo kopskatu un gan sagaidīšana ar sagatavotām uzkodām, gan vietu organizēšana, gan iepazīšanās pasākumi un palīdzība tiek ļoti novētēts. 😊 Nemaz nerunājot par uzaicinātajiem speciālistiem, māklsiniekiem, no kuriem bija iespēja daudz mācīties, pat ja tas, ko uzzinājām, ir tikai katras nozares sīka daļiņa.

Ballīte tieši pirmajā dienā, kā visas pārējās nianses, tiešām ir tikušas pārdomātas. Grupas izvēle - kolosāla, kaut vai tā iemesla dēļ, ka nevienam, kuram vaicāju, nebija ne jausmas, kas ir "Pēdējais brīdis", attiecīgi visas dienas garumā varējām prātot, kas viņi ir un ko viņi ēd. Turēja solījumu un tiešām spēlēja zināmas dziesmas. 🤯😃

Lai gan festivāla laikā vārds/pilsēta 'Rēzekne' daudziem (man personīgi neizskaidrojamu un negaidītu iemeslu dēļ) kļuva par sarunu tematu un, visbeidzot, saistošo elementu un, gandrīz vai, kultu, tomēr es un, domājams, arī citi vēlētos izteikt milzīgu paldies Jūrmalas domei par šāda pasākuma sponsorēšanu.
Tas ir ne tikai vēsturiski nozīmīgi un kā atgādinājums visiem (gan Jūrmalas iedzīvotājiem, gan valsts jauniešiem), ka tieši Jūrmalā dzīvojis šis ekstravagantais pāris un mantojumu saglabāt ir mūsu pienākums, bet arī (vismaz man personīgi) atgādinājums, ka šo dzejnieku darbi ir patiesi labi. Šis festivāls lika man saprast, ka Raiņa darbi ir interesanti un Aspazijas darbus patīkami lasīt kādā brīvbrīdī.
Meistarklases ir viena lieta, turpretī cita - tikt ieinteresētam saturā, kas, manuprāt, ir domes un rīkotāju mērķis. Šoreiz tas ir patiesi izdevies.

Paldies!☺
Novēlu mums visiem tikties biežāk. 🥳

Atsauksme tika pielietota kā motivācija gan organizētājiem, gan Jūrmalas pašvaldībai/domei turpina't rīkot šāda veida pasākumus

Bildes no festivāla:

mini_IMG-20191019-WA0004.jpgmini_IMG-20191019-WA0006.jpgmini_IMG-20191019-WA0005.jpgmini_IMG-20191019-WA0003.jpgmini_WhatsApp-Image-2019-10-20-at-00_40_34.jpegmini_WhatsApp-Image-2019-10-20-at-00_58_41.jpegmini_WhatsApp-Image-2019-10-20-at-00_58_431.jpegmini_WhatsApp-Image-2019-10-20-at-00_40_302.jpegmini_IMG_20191020_115826.jpegmini_IMG_20191020_120609.jpegmini_IMG_20191020_121819.jpegmini_WhatsApp-Image-2019-10-20-at-17_45_031.jpegmini_WhatsApp-Image-2019-10-19-at-21_31_06.jpegmini_WhatsApp-Image-2019-10-20-at-17_45_12.jpegmini__DSC0064.jpegmini__DSC0176.jpegmini__DSC0814.jpeg

Renald, kolosāli!

Tu reāli esi dzimis, lai būtu žurnālists - naturāls. Godīgi, iedvesmojoši. Pat enerģiju iedvesa, kad beigās attapos, ka tas bija vesels festivāls. Kā adatu iedūra, wow. lol Paldies, ka padalījies!

Offline

Registered users online in this topic: 0, guests: 1
[Bot] ClaudeBot

Board footer

File Manager - Downloads / Lejupielādes ikona Peeteris Silent YouTube channel / kanāla ikona